<<

artilee

Posty: 2

Dołączenie: Wto Lip 14, 2009 8:13 pm

Post Wto Lip 14, 2009 8:32 pm

Proszę o pomoc w decyzji

Witam wszystkich. Mam na imię Artur i mam 25 lat. Na stronę trafiłem przypadkiem (chociaż czy aby na pewno?) szukając informacji o reinkarnacji. Troszkę poczytałem artykułów i Waszych wypowiedzi na forum i nie przeczę bardzo mnie to zainteresowało. Ale o czym chciałbym porozmawiać. Jestem zupełnym nowicjuszem w tym temacie, jednak chciałbym zacząć coś robić, aby zobaczyć swoje przeszłe życia/e, tyle że powiem szczerze bardzo się boję. Jestem katolikiem i ostatnio dużo myślę o tym co przekazuje Kościół i zaczynam się z wieloma rzeczami nie zgadzać, ale w obcowanie duchów wierzę i z tym właśnie wiąże się mój niepokój. Ktoś napisał na forum, że może lepiej nie wychodzić z ciała bo ktoś inny może nam je zająć. Albo, że może coś się wydarzyć w trakcie "sesji" i nie będziemy mogli wrócić. Z jednej strony bardzo chciałbym czegoś takiego spróbować, a z drugiej się boję. Liczę, że Wasze odpowiedzi pozwolą mi rozwiać moje wątpliwości i lęki.
A teraz coś jeszcze innego, sam będąc dzieckiem przeżyłem wstrząs po podaniu penicyliny. Miałem wtedy może 3, może 4 lata. Moi rodzice mało o tym mi mówią, ogólnie mało też pamiętają. Ja właściwie nie pamiętam nic, ale moja mama twierdzi, że "prawie byłem już na drugiej stronie". Nie wiem jak to rozumieć. Ona sama nie potrafi mi opisać dokładnie tej sytuacji, a ja choć jestem medykiem, nie mogę jej przeanalizować. Czy mogło się wtedy coś wydarzyć? Reanimowany niby nie byłem, więc pewnie nie, ale ....
I jeszcze coś-nie pomyślcie że jestem jakimś zapatrzonym w siebie chłopakiem, jestem zwykłym człowiekiem, z wieloma problemami i lękami-ale czasem miewam takie uczucie, że nic mi się złego nie może wydarzyć na tym świecie, ponieważ mam do odegrania jeszcze jakąś ważną rolę. Mam silne przeczucie, że zrobię coś w życiu na skalę światową. Jest to dla mnie bardzo dziwne, tym bardziej, że nic konkretnego nie osiągnąłem w życiu. Czasem sam sobie tłumaczę, że to tylko moja wyobraźnia tak działa, aby mnie dowartościować. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Sorki, że tak się rozpisałem na wiele tematów, ale lżej mi na duszy, że będę mógł z kimś o tym podyskutować. Czekam na Wasze nawiązania do mojego wywodu :) Pozdrawiam wszystkich szukających...
<<

moxito

Posty: 2

Dołączenie: Śro Lip 22, 2009 6:18 pm

Post Śro Lip 22, 2009 6:36 pm

Re: Proszę o pomoc w decyzji

to ciekawe co piszesz, sama zastanawiałam sie wiele razy jak to jest z tym opuszczeniem ciała, kiedys chciałam sprobowac ale niestety strach mnie ogarnoł. człowiek tyle chciałby sie dowiedziec ale pewnych rzeczy sie boi a na inne rzeczy-pytania nie ma odpowiedzi. ja cały czas np.zastanawiam sie co dzieje sie kiedy człowiek odchodzi, gdzie idzie?! zostałam wychowana jako katoliczka ale od 10 lat nie chodze do koscioła, uwazam ze tam chodzi tylko o pieniądze. czy jest Bóg? tez dręczy mnie to pytanie. gdyby był to dlaczego pozwalałby umierac niewinnym ludziom czy zwierzetom?! niektórzy mowią ze duszy nie ma, to jak my zyjemy, kto steruje naszym ciałem?! oj, mogłabym tak pisac i pisac.nie moge ci doradzic co do twojej chęci opuszczenia ciała, bo gdybym powiedziała tak, zrób to, to sama tez bym sie odwazyła na to.no ale strach jest silniejszy.
<<

dobromeg

Awatar użytkownika

Posty: 5

Dołączenie: Czw Sie 21, 2008 8:20 pm

Miejscowość: gory skaliste

Post Pią Wrz 18, 2009 10:04 pm

Re: Proszę o pomoc w decyzji

Arturze, jesli jeszcze raz wrocisz na te strone, to mam nadzieje, ze moze porozmawiamy na tym forum. Piszesz, ze jestes katolikiem i masz watpliwosci. Ostatnio czytalam na temat zjawiska, kiedy glosy z "tamtej strony" nagrywaja sie na tasme. Otoz ciekawe jest, ze taka sytuacja zdarzyla sie katolickim mnichom juz kilka dekad temu. Jeden z nich slyszal glos swojego niezyjacego ojca na tasmie, na ktorej nagrywal spiewy gregorianskie. Zaniepokojony zapyatal swoich przelozonych o opinie, oraz czy nie przekroczyl jakiegos przykazania. Okazalo sie wowczas, ze Watykan nie zabrania eksperymentow z glosami z innego wymiaru, nawet je pochwala, jako dowod na istnienie niesmiertelnej duszy. Twoja intuicja rowniez moze mowic Ci, ze twoj czas, aby wrocic na "tamta strone" jeszcze nie nadszedl. Czytalam wiele zeznan NDE (Near Death Experience) i mysle, ze one maga Cie zainteresowac. Wiele z tych zeznan, czasem nawet calych ksiazek, mowi o swiecie w innym wymiarze, skad pochodza nasze dusze, ktore tylko tymczasowo, w celach edukacyjnych, przebywaja w fizycznym wymiarze. Z wielu NDE wynika, ze stan zycia ziemskiego jest przejsciowy, a naszym prawdziwym domem jest ten inny wymiar, z ktorego przychodzimy rodzac sie, i do ktorego odchodzimy po smierci fizycznego ciala. Dla mnie taka idea jest absolutnie wspaniala, daje mi nadzieje i sile w pokonywaniu trudnosci, ktore pojawiaja sie w tym zyciu. To zycie ma sluzyc nam do rozwoju naszej duszy, ktora dzieki wlasnie trudnosciom wspina sie na wyzszy poziom wibracji, co daje jej w wymiarze duchowym wieksze mozliwosci, ze tak powiem, rozrywkowe, edukacyjne. Ten swiat, ktory opisuja NDE (experiencers) wydaje sie utopijny. Moze to wszystko fantazja i marzenia, ale jakos wierze, ze NDE daje nam wglad w wymiar, ktory naprawde istnieje, a w ktory ludzie wierzyli, wierza i beda zawsze wierzyc. Ja chce wierzyc (jak Mulder z Archiwum X, jesli znasz ten serial). Pozdrawiam serdecznie.
<<

CrAxMaN

Awatar użytkownika

Posty: 17

Dołączenie: Nie Lip 13, 2008 9:36 pm

Miejscowość: Poznań

Post Nie Wrz 20, 2009 3:40 pm

Re: Proszę o pomoc w decyzji

artilee napisał(a):Witam wszystkich. Mam na imię Artur i mam 25 lat. Na stronę trafiłem przypadkiem (chociaż czy aby na pewno?) [...]


Masz rację przypadki nie istnieją. Szerzej o losie a naszych wyborach tutaj: http://www.transerfing.pl

artilee napisał(a): [...] szukając informacji o reinkarnacji. Troszkę poczytałem artykułów i Waszych wypowiedzi na forum i nie przeczę bardzo mnie to zainteresowało. [...]


Jak na razie najciekawszą pozycją z 'dziedziny reinkarnacji' jaką przeczytałem była trylogia Dr Michael'a Newton'a:
- Wędrówka Dusz (ebook: http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki/newton/newton1.htm
- Przeznaczenie dusz tom 1 i 2 (ebooki: http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki/newton/newton2.htm http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki/newton/newton3.htm)

artilee napisał(a):[...] Jestem zupełnym nowicjuszem w tym temacie, jednak chciałbym zacząć coś robić, aby zobaczyć swoje przeszłe życia/e, tyle że powiem szczerze bardzo się boję. [...]


Jedną z łatwiejszych metod na uzyskanie wglądu w poprzednie życie(a) jest regressing hipnotyczny. Dobrym hipnoterapeutą w Polsce jest Andrzej Kaczorowski: http://naturalnamedycyna.home.pl/hypnosis/component/option,com_contact/Itemid,3/
Opróćz tego wgląd w historię swoich inkarnacji możemy osiągnąć poprzez stan: medytacji; OOBE(OBE); Channeling; LD.

artilee napisał(a):[...] Jestem katolikiem [...]


Dogmaty religijne są duuużą przeszkodą w odnalezieniu naszej głębi duchowej. Ważna jest SWOBODA życia/myślenia, tak zwane 'myślenie otwarte'. Niestety praktyka m-in. KK jest taka, że uczy co mamy myśleć (sic!) a nie ŻE MAMY MYŚLEĆ.

artilee napisał(a):[...] ale w obcowanie duchów wierzę i z tym właśnie wiąże się mój niepokój. Ktoś napisał na forum, że może lepiej nie wychodzić z ciała bo ktoś inny może nam je zająć. Albo, że może coś się wydarzyć w trakcie "sesji" i nie będziemy mogli wrócić. Z jednej strony bardzo chciałbym czegoś takiego spróbować, a z drugiej się boję. Liczę, że Wasze odpowiedzi pozwolą mi rozwiać moje wątpliwości i lęki.


Aby rozwiać twoje obawy proponuję następującą lekturę:
- Robert A. Monroe "Podróże poza ciałem" (ebook: http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki/monroe/monroe1.htm)
- Robert A. Monroe "Dalekie podróże" (ebook: http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki/monroe/monroe2.htm)
- Robert A. Monroe "Najdalsza podróż" (ebook: http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki/monroe/monroe3.htm)
Przeczytaj wszystkie trzy po kolei - to ważne bo to jest jedna całość jego historii
Potem polecam książki brusa (jego przyjaciel z instytutu):
- Bruce Moen "Podróże w nieznane" (ebook: http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki/moen/moen1.htm)
- Bruce Moen "Podróż poza wszelkie wątpliwości" (ebook: http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki/moen/moen2.htm)
- Bruce Moen "Podróże do życia po śmierci" (ebook: http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki/moen/moen3.htm)
- Bruce Moen "Podróż do Ojca Ciekawości" (ebook: http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki/moen/moen5.htm)
Jako dodatek do powyższych książek brusa proponuje jego ostatnią książkę-poradnik o sztuce odzyskiwania:
- Bruce Moen "Świadome podróże w niefizyczne światy" (ebook i nagrania do 'słuchania': http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/tapety/bruce_moen-book4.htm)
- Darek Sugier "Miłość i wolność poza ciałem" (ebook: http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki/sugier/sugier.htm

Z tych (i innych) pozycji dowiesz się co czeka nas po śmierci, jak osiągać ZA ŻYCIA stany, które umożliwiają BEZPIECZNĄ Xplorację 'zaświata'.
Czytaj czytaj bo ta wiedza jest niezmiernie cenna w dzisiejszym zwariowanym świecie ;)
Ebooki które ci przedstawiłem są z mojej strony. Poza tym na mojej stronie znajdziesz wiele innych wartościowych dzieł o podobnej tematyce: ;)
http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki.htm

artilee napisał(a):[...] Sorki, że tak się rozpisałem na wiele tematów, ale lżej mi na duszy, że będę mógł z kimś o tym podyskutować. Czekam na Wasze nawiązania do mojego wywodu :)


Nie musisz przepraszać w końcu jesteśmy na forum ;)
To normalne, że jak powiesz komuś o swoich problemach to lżej na duszy, a tym bardziej że w naszym społeczeństwie 'zachodu' pęd za środkami materialnymi zagłusza potrzeby serca/duszy i KAŻDY głos, który odbiega od standardów 'cielesnych' od razu narażony jest na kpinę i krytykę ogółu. Ja Interesuję się Parapsycholgią i Okultyzmem (szczególnie interesuje mnie NDE i LAD czyli doświadczenia z 'pogranicza śmierci' i 'życie po śmierci'). Moje otoczenie traktuje moje 'hobby' delikatnie mówiąc z politowaniem :(

artilee napisał(a): [...] Pozdrawiam wszystkich szukających...[...]


I ja również Ciebie pozdrawiam ... A kto szuka ten znajdzie ... ;)
"Największym złudzeniem jest to, że człowiek ma ograniczenia."
Robert Alan Monroe (1915 - 1995)
<<

flora

Posty: 2

Dołączenie: Wto Paź 13, 2009 4:11 pm

Post Wto Paź 13, 2009 4:55 pm

Re: Proszę o pomoc w decyzji

witam serdecznie wszystkich :D ciesze sie ze wlasnie tutaj do Was los mnie skierowal mysle ze jestem jednym z wielu forumowiczow ktorzy czegos szukaja a do konca nie wiedza czym to jest...craxman dal m szane zaspokoic glod wiedzy w temacie reinkarnacji i nie tylko... dziekuje :) napisaniem do Was zainspirowalam sie historią jaka opowiedzial powyżej Artur. Jak juz sie zroientowales nie jestes sam... i tez dziwnie mi jest o tym pisac ale mam podobne odczucia do Twoich i jest mi jakos dziwnie wstyd... czuje ze czeka na mnie jakas misja do wypelnienia... ktorej nie jestsem swiadoma czasem w snach mam wrazenie ze ona się wylania ale to przeciez sen a nie jawa... poza tym chcialabym powiedziec cos na temat podrozy astralnych nie jestem obeznana (niestety ) i w tym temacie ale chce powiedziec ze nie mozna sie czego obawiac w pewnym sensie sama je odbywam uwazam ze jesli podchodzi sie do tych tajemniczych zagadnienien ze spokojem wiarą ufnoscią, nie jest mozliwe aby cos zlego nam sie stalo. mam wrazenie bo moze to tylko sen , ze unosze sie nad moje rodzinne tereny czyli dom i ogrod pola wlasnie w nocy , wtedy czuje ze sila woli moge sie wzniesc wyzej ale jest to zalezne od mojej kondycji psychicznej ... moze to jest zwiazane z jakims duchowym zadaniem ktore mam wykonac... kilka razy jednak zdarza sie tez ze podczas snu rozmawiam ze zmarlymi ktorych znam lub nie, niektorzy prosza mnie o modlitwe,
moze sie to wydawac Wam normalne ale u mnie w mojej rodzinie o takich sprawach zwyklo sie nie rozmawiac ... dla mnie jest to wazne dlatego dziele sie z Wami i czekam na opinie pozdrawiam:)
<<

CrAxMaN

Awatar użytkownika

Posty: 17

Dołączenie: Nie Lip 13, 2008 9:36 pm

Miejscowość: Poznań

Post Pon Paź 19, 2009 10:34 pm

Re: Proszę o pomoc w decyzji

flora napisał(a):[...] poza tym chcialabym powiedziec cos na temat podrozy astralnych nie jestem obeznana (niestety ) i w tym temacie ale chce powiedziec ze nie mozna sie czego obawiac w pewnym sensie sama je odbywam [...]


Podróże astralne odbywamy każdej nocy, tylko kiedy śnimy robimy to całkiem lub prawie całkiem nieświadomie. Wchodzenie w ten stan następuje chociażby jak leżymy w nocy zrelaksowani i nagle odczuwamy spadanie w dół. Bajer polega na tym, żeby robić to świadomie, czyli ulegać samokontroli. Dla lepszej orientacji proponuję książki Bruce Moena, Boba Monroe i Darka Sugiera. Na stronie Darka Sugiera są m-in. techniki wprowadzania się w odmienny stan świadomości czyli tzw. fazowanie: http://www.obemaniak.pl/
Dla ćwiczeń odmiennych stanów świadomości dobrą metodą jest też słuchanie nagrań "Hemi-Sync".

flora napisał(a):[...] mam wrazenie bo moze to tylko sen , ze unosze sie nad moje rodzinne tereny czyli dom i ogrod pola wlasnie w nocy , wtedy czuje ze sila woli moge sie wzniesc wyzej ale jest to zalezne od mojej kondycji psychicznej ... moze to jest zwiazane z jakims duchowym zadaniem ktore mam wykonac... kilka razy jednak zdarza sie tez ze podczas snu rozmawiam ze zmarlymi ktorych znam lub nie, niektorzy prosza mnie o modlitwe [...]


Jeżeli latasz to na 100% jesteś w OBE (podróż astralna) ;)

flora napisał(a):[...]moze sie to wydawac Wam normalne ale u mnie w mojej rodzinie o takich sprawach zwyklo sie nie rozmawiac ... dla mnie jest to wazne dlatego dziele sie z Wami i czekam na opinie pozdrawiam:)


Ja w moim domu jestem uważany za chorego na 'łep'. Reinkarnacja, Obe, hipnoza ?? Jak moi rodzice nawet do kościoła nie chodzą... dla nich śmierć to koniec, a dla mnie ?? to dopiero początek ... a raczej kolejny etap :P

Pozdrawiam (przedewszystkim złaknionych wiedzy 'duchowej') :roll:
"Największym złudzeniem jest to, że człowiek ma ograniczenia."
Robert Alan Monroe (1915 - 1995)
<<

artilee

Posty: 2

Dołączenie: Wto Lip 14, 2009 8:13 pm

Post Śro Gru 23, 2009 9:57 pm

Re: Proszę o pomoc w decyzji

dobromeg napisał(a):Arturze, jesli jeszcze raz wrocisz na te strone, to mam nadzieje, ze moze porozmawiamy na tym forum.


Wróciłem. Nie wiem jak ale wróciłem. Na prawdę jestem teraz w szoku bo nawet przez myśl nie przeszło mi żeby zaglądać na to forum. Ono samo mi się przypomniało. Dlaczego tak piszę, ponieważ zaniechałem prób z obe głównie ze względu na brak czasu, znalazłem swoją pierwszą pracę i poświęciłem jej większość mych chwil. Ale teraz okres świąteczny i trochę wolnego i proszę. Obe przypomina mi się samo ;) Hehe, czyżby to znak.

flora napisał(a): Jak juz sie zroientowales nie jestes sam... i tez dziwnie mi jest o tym pisac ale mam podobne odczucia do Twoich i jest mi jakos dziwnie wstyd... czuje ze czeka na mnie jakas misja do wypelnienia... ktorej nie jestsem swiadoma czasem w snach mam wrazenie ze ona się wylania ale to przeciez sen a nie jawa...


Cieszę się, że nie jestem sam. Szczerze to głupio jest w ogóle o tym myśleć, bo gdyby zacząć o tym mówić ludziom to wzięli by nas za jakichś chorych psychicznie. A może to rzeczywiście tylko wyobraźnia. Może zbyt mocno podziałał na nas matrix? ;p;p;p

Ponad to dziękuję serdecznie za wszelkie linki CrAxMaN-owi. Z pewnością skorzystam.
<<

55ty

Posty: 8

Dołączenie: Pią Sie 13, 2010 10:55 pm

Post Nie Sie 22, 2010 8:37 pm

Re: Proszę o pomoc w decyzji

Dla wszystkich poszukujących polecam sześć schodów św. Teresy z Kalkuty :1.Cisza ; 2.Modlitwa ; 3.Rozpoznanie rzeczywistości i jej zgodności z sumieniem = Prawda ; 4.Zgodność prawdy z sumieniem = Dobro ; 5.Zgodność Dobra z sumieniem daje Miłość : 5.Miłość Boża wypływająca z serca człowieka daje Pokój.1+2+3+4+5 = TRWANIE człowieka w zgodności Z MIŁOŚCIĄ gdyż BÓG jest MIŁOŚCĄ działająca w ciszy.

Powróć do Inne



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for DivisionCore.
Załóż własne, darmowe forum dyskusyjne dzięki phpBB3