Strona 1 z 1

Różnice między OOBE a NDE

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 11:56 pm
przez Ivellios
Przetłumaczyłem niedawno dla Paranormalium artykuł opisujący badania nad OOBE.
http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=707
Jest tam taki fragment:

Według badań przeprowadzonych w latach siedemdziesiątych przez badaczy dr Elisabeth Kubler-Ross i dra Raymonda Moody'ego, OOBE jest powiązane z doświadczeniem przedśmiertnym

Proponuję, abyśmy wspólnie przedyskutowali, co jest wspólne między OOBE i NDE, a czym się te dwa zjawiska między sobą różnią.

OOBE jak poprawic sobie zycie.

PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 8:28 pm
przez remek
OOBE jak poprawic sobie zycie.

1) Niedziela na polsacie Pan Trojanowski mowil jak w swiecie astralnym
mozna poprawic swoje zycie?
2) Jak tego dokonac?
a) Czy sa jakies ksiazki na ten temat?

PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 4:42 pm
przez CrAxMaN
remek napisał(a):Czy sa jakies ksiazki na ten temat?


Klasyk: Robert A. Monroe "Podróże poza ciałem"; "Dalekie Podróże"; "Najdalsza podróż"
Kontynuatorem pracy RA Monroe jest Bruce Moen polecam jego książki: "Podróże w nieznane"; "Podróż poza wszelkie wątpliwości"; "Podróże do życia po śmierci"; "Podróż do Ojca Ciekawości"
i jako uzupełnienie lektury tych panów, polecam książkę Rosalind A. McKnight "KOSMICZNE PODRÓŻE - Moje doświadczenia poza ciałem z Robertem A. Monroe". Niestety oprócz tej ostatniej nakład książek już wyczerpany, pozostaje Ci antykwariat, allegro itp.
Możesz też ściągnąć tutaj darmowe e-booki: http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/ksiazki.htm
Dość dobry poradnik odnośnie OOBE wydał także inny klasyk Robert Bruce "Traktat o projekcji astralnej". Poradnik dostaniesz tutaj: http://www.crx1975.user.icpnet.pl/enter/felietony/f_oobe.htm

I to co ja chciałbym Ci nadmienić na temat zasłyszanego programu telewizyjnego. Wszystko co wydaje telewizja komercyjna nastawione jest na oglądalność i tanią sensację, nie sugeruj się wszystkim co tam mówią i pokazują bo to w większości dane ukazane bez zrozumienia podstaw danego tematu!!!

Ivellios co do sedna tematu ja już od dawna uważam, że OOBE praktycznie nie różni się od NDE. Moim zdaniem jedyna różnica to taka, że w większości przypadków OOBE to działanie celowe a NDE to zdarzenie niecelowe, oba nat. to efekt 'przesunięcia' naszej świadomości do ciała niefizycznego zwanego ciałem astralnym.

Re: Różnice między OOBE a NDE

PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 4:43 pm
przez stani
opszczałem ileśrazy swoje ciało.Wszystkie te stany mam spisane .techniczny sposób nie jest problemem ,tylko stan zdrowia .Wkilku przypadkach potrafiłem być w kilku stanach kture się widziały .

Re: Różnice między OOBE a NDE

PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 12:23 am
przez afrodyta99
o zjawisku OOBE dowiedziałam się jakiś czas temu bo też tego stanu doświadczyłam, ale nie umiem go powtórzyc. Wówczas miałam wrażenie, że umieram i towarzyszył mi ogromny strach. Dobrze wiedziec, że są inni, którzy potrafią wyjaśnic- chociaż częściowo to zjawisko. Wspomniane wcześniej książki (R.A. Monroe) to klasyki i sporo wyjaśniają "niewtajemniczonym". Mam pytanie do praktyków: czy dzięki opuszczaniu ciała można się uczyc w taki sposób by pomóc sobie i innym w życiu codziennym (np.: nauka obcego języka, rozwinięcie intuicji lub ukrytych zdolności paranormalnych?).