<<

Voozie

Awatar użytkownika

Posty: 21

Dołączenie: Wto Wrz 11, 2007 6:28 pm

Post Śro Wrz 12, 2007 4:19 am

I mamy tutaj przykład zaciętego sceptyka, którego kopnąc może kosmita w dupe, a on powie, że mu się światło odbijane przez saturna źle ustawiło. xP

Dobra, Chupas - a tak serio. Czyż nie można uznac, że świat fizyczny i niefizyczny rozwijały się całkiem osobno?
Pomyślmy - tutaj mamy nieinteligentne, bytujące po prostu bakterie.
A z drugiej strony mamy Boga(uznajmy, że to pierwsza, wszechmocna istota astralna).
Jak wiadomo niektórym, możliwe jest stworzenie przez człowieka samodzielnego(po części) bytu astralnego zwanego serwitorem.
Tak samo Bóg mógł stworzyc Aniołów na swoje podobieństwo. Wszyscy oni byli niematerialnymi punktami świadomości. I Aniołowie po pewnym czasie stworzyli własne, samodzielne byty astralne. Wszyscy oni byli częścią hierarchii stworzyciel-stwór. Na samej górze stał bóg, który stworzył Aniołów na swoje podobieństwo.
W międzyczasie rozwijały się fizyczne istnienia. Jak już wiadomo, większośc istot nie ma duszy - człowiek hipotetycznie tak. Dlaczego?
I dlaczego nie można odnaleźc istoty w łańcuchu ewolucji pomiędzy małpą a człowiekiem?
Ponieważ któreś z bytów astralnych nauczyły się władac materią. Można uznac, że któreś pokolenie "aniołów" zasiedliło ciała ludzkie. Po pewnym czasie zaczęli zatracac możliwośc ponownego jego opuszczania, oraz zapomnieli o korzeniach swojego istnienia. Nie wszyscy oczywiście.
Już w najdawniejszych czasach istnieli przecież swoiści szamani, prawda?
Skąd wzięło się składanie ofiar dla "Bogów"? Przecież oni i tak nie mogli jej nijak wykorzystac. Aniołowie nudzili się, przez co mogli okazywac łaskę swoim pierwszym wyznańcom.
Później zaczęły się wieki ciemne. Człowiek całkiem zapomniał jak można uzyskac boską łaskę. Ludzie zaczęli nawet podchodzic do tego sceptycznie. Do dzisiaj istnieje tylko grupa ludzi, która pamięta swoje korzenie, lub też próbuje je odnaleźc w mrokach dziejów. I nie mówię tutaj o wszystkich pseudo-satanistach, wszystkich New Age'ach itp.
Mówię tutaj o poważnym podejściu do wiary i NAUKI.
Oczywiście, to wszystko tutaj to tylko hipoteza...
<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Śro Wrz 12, 2007 1:56 pm

10 Gramów? Ja czytałam o 21...ale może jestem zacofana. Skąd wziąłeś ten tekst o aniołach? Jest całkiem ciekawy...w końcu jedno jest pewne, że anioły istniały na prawdę-i oczywiście istnieją dalej.
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 12, 2007 3:13 pm

Mona napisał(a):Jest całkiem ciekawy...w końcu jedno jest pewne, że anioły istniały na prawdę-i oczywiście istnieją dalej.

No to pokaż mi anioła, albo strzel mu fotkę...

A ty Voozie przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i się zastanów (tylko trochę mocniej niż poprzednio...), bo żal mi się ciebie zrobiło...
<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Śro Wrz 12, 2007 3:15 pm

Chupas...co ty robisz na tym forum?? Skoro w nic nie wierzysz, co? Anioły myślę, że istnieją, to chyba jedno czego mogę być pewna.
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 12, 2007 3:18 pm

Mona napisał(a):Chupas...co ty robisz na tym forum?? Skoro w nic nie wierzysz, co? Anioły myślę, że istnieją, to chyba jedno czego mogę być pewna.

Każdy wyraz zaprzecza poprzedniemu...


Co ja tu robię? Sprzątam. I niszczę niczym Tsunami Sri Lankę każdą bzdurną teorię słowem "dowody"...
<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Śro Wrz 12, 2007 3:20 pm

Myślałam, ze to jakieś madre forum, ale cozywiscie nie można mówić czego się chce. Myśle ze istnieja i chyba jest to jedna rzecz jakiej mogę być pewna...wierze w anioły i nikt nie zabroni mi tego ani nie bedzie wmaiwał ze jestem jakimś pieprzonym neo
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 12, 2007 3:26 pm

Mona napisał(a):Myślałam, ze to jakieś madre forum, ale cozywiscie nie można mówić czego się chce.

Na żadnym forum nie można mówić czego się chcę. Cenzura obyczajowa IV RP obowiązuje, czy wam się to podoba, czy nie :) Dura lex, sed lex...

Mona napisał(a):Myśle ze istnieja i chyba jest to jedna rzecz jakiej mogę być pewna...wierze w anioły


myślę, że = nie jestem pewna
chyba = nie jestem pewna
mogę = nie jestem pewna
wierzę -> wierzyć = uważać coś za prawdę pomimo braku dowodów

Gdybyś była pewna powiedziałabyś "anioły istnieją", a nie "myślę, chyba, wierzę, mogę" itp. jak większosć niepewnych.

Mona napisał(a):nikt nie zabroni mi tego ani nie bedzie wmaiwał ze jestem jakimś pieprzonym neo

A czy ja wmawiam?
<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Śro Wrz 12, 2007 3:28 pm

Ale wyśmiewasz opinie innych, wiem,źle się wyraziłam i celowo powtórzyłam to zdanie. Myślę, że istnieją i dlatego w nie wierzę....z resztą co będe ukrywała, mam dowody :P
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 12, 2007 3:38 pm

Mona napisał(a):Ale wyśmiewasz opinie innych,

Nie opinie, a teorie bez żadnego poparcia. Mojej teorii z pierwszego posta nie można zarzucić nic nieracjonalnego i niemozliwego do udowodnienia. A te wszytskie anioły, nieba, piekła, bóg itd. to zwykłe domysły, bez jakichkolwiek motywów. Tak samo mogę twierdzić, że stworzyły nas istoty z innego wymiaru a teraz ukrywają się pod postacią żółwi i obserwują planetę... i mam na to takie same dowody jak i wy - czyli zadne...

Mona napisał(a):z resztą co będe ukrywała, mam dowody :P

No to dawaj :]
<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Śro Wrz 12, 2007 3:50 pm

W Biblijne stworzenie swiata nie wierze...oki Anioły.
Więc tak....
Nie jestem fanka rowerow...mialam kiedy bardzo poważny wypadek, o którym nie mam zamiaru wspominac, lae opowiem inna historie. JEchałam kiedyś rowerem drogą prowadzącą do miasta...prawie dostałam zawału, kiedy wyskoczył mi z lasu jakiś mężczyzna. Miał na sobie kowbojski kapelusz, jeansy i kurtke. Natychmiast zahamowałam, mężczyzna jakby nigdy nic spytał któredy dojdzie do skansenu...byłam troche przerażona ale szybko mu wytłumaczyłam, podziekwoał i odszel a ja czym prędzej odjechałam no i za zakrętem na górce był jkais wypadek, jak się okazało, samóchód który wczesniej mnie wyprzedzał miał wypadek z drugim wyjeżdżającym na przeciwko. Istnieje duze prawdopodobienstwo ze ja rownież uczestniczyłabym w tym wypadku...te dwie minuty pogawedki z kowbojem i byłoby opo mnie , bo jadac z górki byłabym blisko auta i nie mogłabym się zatrzymać. Wierze ze to był mój anioł.
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 12, 2007 5:04 pm

ROTFL....

Może to się dla ciebie okazać szokiem, ale....

...to był przypadek!


A teraz weź zimny kompres i szklankę coli z lodem. Większość dzieci już nie wierzy w bociana i mikołaja, im szybciej się o tym dowiesz - tym lepiej dla ciebie...
<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Śro Wrz 12, 2007 5:06 pm

Z pewnością osoby mające małą wyobraźnie mogłyby stwierdzić, że to był przypadek. Jednak ja tak nie uważam i wciąż wierzę w anioły, pomimo twoich dennych kpin.
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 12, 2007 5:22 pm

Mona napisał(a):Z pewnością osoby mające małą wyobraźnie mogłyby stwierdzić, że to był przypadek.

I znowu własnymi słowami zaprzeczasz samej sobie.

Btw - równie dobrze mogę stwierdzić, że to był Vrillion z Ashtarskiego Dowództwa Galaktycznego. I mam na to takie same dowody - czyli znowu żadne... same domysł i tyle... Dlaczego to akurat anioł? Czemu nie pozytywna odmiana rakshasy, Tengu albo innej takiej Boruty? Odpowiedź - bo aniołki są śliczne, białe, wyprane w Pearlwoolu Color Magic i mają orle skrzydełka. Czyli człowiek wyobraża je sobie za coś przyjemnego - bo to dodaje mu otuchy, odwagi i pewności siebie, że takie śliczne stworzonko go broni.

Jednym słowem - sami siebie próbujecie wzmacniać psychicznie/dodawać odwagi/pewności siebie/usprawiedliwiać niezwykłe przypadki/niepotrzebne skreślić - czyli sami siebie oszukujecie...


Mona napisał(a):pomimo twoich dennych kpin.

Dziękuję, staram się :)
<<

Mona

Awatar użytkownika

Posty: 39

Dołączenie: Nie Wrz 09, 2007 2:57 pm

Miejscowość: z nienacka :P

Post Śro Wrz 12, 2007 5:26 pm

Po pierwsze...moje wyobrażenie anioła to nie jakieś małe dziecko z ciasteczkiem w ręce , skrzydełkami i białej szatce. Anioł mojego wyobrażenia wygląda mniej więcej tak...może wezmę mężczyzne do opisu. Nie wygląda wcale łagodnie, wręcz odwrtonie, na jego twarzy maluje się surowość, a czasem nawet i gniew. Jednak oczy jego są pełne blasku i to właśnie ten blask odróżnia go od ludzi. Ubrany? Całkiem zywczajnie...a może jednak inaczej? Białe spodnie, biała koszula i czarne buty. Swym wyglądem przypomina człowieka.
"Snuj marzenia tak jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć dziś"-James Dean
<<

Chupas

Awatar użytkownika

Posty: 43

Dołączenie: Nie Sie 26, 2007 6:19 am

Miejscowość: www.kryptozoologia.pl

Post Śro Wrz 12, 2007 6:17 pm

Mona napisał(a): Swym wyglądem przypomina człowieka.

Właśnie... Bóg przypomina człowieka, anioły przypominają człowieka... a dlaczego? Bo ludzie uważają się za tych najlepszych, najmądrzejszych itd. itp. Kolejny dowód na to, że dla ludzi istoty wyższego poziomu wyglądają tak jak oni, tylko czymśtam banalnym (świecące oczy... sic!) się różnią...
PoprzedniaNastępna

Powróć do Życie po śmierci



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for DivisionCore.
Załóż własne, darmowe forum dyskusyjne dzięki phpBB3
System reklamy Test